Co się stanie, kiedy prowincjonalny krawiec damski postanowi unieść (dosłownie) całe miasto?
Oryginalna idea może doprowadzić do dobrobytu albo do tragedii. Czym jednak jest prawdziwy dobrobyt? Czy istnieje moment, w którym człowiek poczuje się naprawdę spełniony? ...wincyj!
Można odnieść wrażenie, że coraz młodsi ludzie zostają przestępcami. Mówi się, że za aferą misiów z Düsseldorfu stoi niejaki Racket Baby. Dziennikarze prześcigają się w sposobach na odkrycie jego tożsamości i rozwikłanie tajemnicy młodzieży, która zdaje się żywić coraz większy pociąg do występku.
„Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości” – Aleksander Fredro doskonale potrafił bawić publiczność pisarskim talentem. Mimo to niektórzy zarzucali mu zbyt dużą frywolność w tworzeniu dzieł. Twierdzili, że są pozbawione moralnych fundamentów, które w ówczesnych czasach odgrywały znaczną rolę w społeczeństwie.
„Mirandolina” autorstwa Carlo Goldoniego skrzy się humorem i pełna jest damsko-męskich igraszek. Tytułowa bohaterka, właścicielka gospody we Florencji, kipi wdziękiem i humorem - nic dziwnego, że goszczący u niej szlachcice z miejsca tracą głowę.
Gdy siedem kobiet znienacka zjawia się w huzarskim przybytku, może to oznaczać tylko chaos, kłopoty i utratę rozumu. Czy twarde żołnierskie serca zmiękną pod wpływem żeńskiego czaru? Czy stary huzar porzuci swój kawalerski żywot? I przede wszystkim - czy to uchodzi?
Fredrowska komedia pełna wdzięku na sztampianych deskach! My, pełni wdzięku - zapraszamy! ...wincyj!
Rosja. Dechowsk. Miasteczko na prowincji. Rok 1989. Spokojne życie aktorów Dechowskiego Teatru Dramatycznego zostaje zaburzone przez pojawienie się nowej osoby. Ślicznej i młodej. Bardzo uwodzicielskiej.
Czy ujdzie jej na sucho to, co przeskrobała? A skąd! Koniec tego dobrego! Przyjeżdża rewizor. Finita la commedia! Szlus! Kaniec filma! ...wincyj!
"Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział."
Teatr SZTAMPA nie ułatwia poczynań pani Dulskiej i usuwa czwartą ścianę z jej pięknego domu. Pewnie zaskoczy Was aktualność tekstu Gabrieli Zapolskiej, jednak nie gwarantujemy, że wylew kołtuństwa nie sprawi, że chętniej będziecie podsłuchiwać sąsiadów, plotkować czy kłamać. ...wincyj!
"Mrożka Projekta Rozmaite" to nie dramat mistrza absurdu, lecz spektakl oparty na genialnej prozie Sławomira Mrożka. Lekko swingująca muzyka, korzenny zapach domowych pierników i herbaty z cynamonem...
A to tylko przystawka do dania głównego, którym jest solidna, soczysta i smakowita porcja absurdu. ...wincyj!
Na początku był Lem i jego "Dzienniki gwiazdowe", potem był nasz zachwyt, potem dobre chęci i szaleństwo... dużo szaleństwa i jeszcze więcej wyobraźni i ot co wyszło: od kilku sezonów już tak sobie polemizujemy z Lemem.
A wyszło to nam na dobre. I dobrze! ...wincyj!
Tekst już klasyczny - napisany przez noblistę Dario Fo i jego małżonkę Frankę Rame w latach 70, wg arystotelesowskich zasad, ale przede wszystkim tekst tłumaczony na kilkanaście języków i grany z powodzeniem w różnych zakątkach świata.
Powtarzamy, bo to prawda - "Związek Otwarty" to komedia dla tych, którzy szaleją z miłości. Zarówno w związkach otwartych, jak i tych zamkniętych i opieczętowanych. Przyjdźcie sprawdzić! ...wincyj!
Archiwalne
Intymna podróż w głąb świata młodego człowieka, zawieszonego między domem rodzinnym a domem, który sam będzie tworzył. Wiążąc sacrum z profanum spektakl, podejmuje temat szukania swojej tożsamości przez pryzmat zamkniętego w przedziale pociągu młodego mężczyzny.
To podróż pełną parą przez koleje losu, której wraz z turkotem kół towarzyszą dźwięki gitary. ...wincyj!
Czy można żyć swoim życiem? Co znaczy tańczy swój taniec? Jak pozwolić rzeczywistości być takiej jaka ona jest? Czy koniecznie trzeba szukać winnego?
Na te pytania odpowiadają sobie bohaterowie dramatu Iwana Wyrypajewa, którzy spotykają się razem na poczekalni w szpitalu. ...wincyj!
Scenariusz napisany został na podstawie zbioru opowiadań Milana Kundery "Śmieszne miłości". Tematyka spektaklu to różne oblicza miłości widziane głównie oczyma mężczyzn.
Mogłoby się wydawać, że mężczyźni Kundery to typowi seksiści, postrzegający kobietę wyłącznie jako obiekt do zdobycia. Ten stereotyp zostaje jednak złamany. ...wincyj!